Triangel pôžička

Triangel je  najväčšia slovenská spoločnosť venujúca sa katalógovému predaju. Vznikla v roku 1996 a pomerne rýchlo sa jej podarilo ovládnuť slovenský trh a dlhodobo mu dominovať. Neskôr bola začlenená do Consumer Finance Holding, a.s, ktorá je 100 percentnou dcérskou spoločnosťou VÚB, a.s. Táto druhá najväčšia banka na Slovensku  je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo.

Triangel patrí pod VÚB, avšak pôsobí ako nebanková spoločnosť. To znamená, že sa naň nevzťahujú zákony regulujúce banky a takisto nepodlieha prísnej kontrole zo strany Národnej banky SR. Napriek tomu, Triangel možno považovať za dôveryhodnú nebankovú spoločnosť.

Spoločnosť Triangel sa venuje katalógovému predaju. V ponuke spoločnosti nájdeme domácu elektroniku, počítače, domáce spotrebiče, hračky, športové potreby, nábytok a podobne. Pri kúpe tovaru cez Triangel si klient zvolí dĺžku splácania a po podpise zmluvy mu je tovar doručený.

V portfóliu služieb Trianglu však nenájdeme pôžičky. Teda aspoň nie je priamo. Do Consumer Finance Holding, a.s. patrí aj Slovenská požičovňa. Táto spoločnosť sa venuje poskytovaniu hotovostných pôžičiek.

Na Slovensku však existuje niekoľko nebankových spoločností, ktoré poskytujú tzv. triangel pôžičky. Tento názov má najmä marketingový význam, pretože triangel je zabehnutá dobre známa značka. Tieto nebankové spoločnosti poskytujú pôžičky pre klientov Trianglu, ktorí sa preukazujú svojimi Triangel kartami. Táto karta je pridelená každému zákazníkovi Trianglu po uhradení prvých štyroch splátok. Pre nebankové spoločnosti klienti s Triangel kartami predstavujú nižšie riziko ako bežní klienti bez týchto kariet.


Tento záznam bol zaslaný Nebankové pôžičky, Pôžičky rýchlo a označený , . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.