Pôžička bez registra

Banky sú tradičný a najväčší poskytovateľ úverov. Banky na poskytovaní úverov potrebujú zarobiť peniaze a preto sa snažia minimalizovať riziko spojené s poskytovaním pôžičiek. Banky preferujú bonitných klientov, teda subjekty, u ktorých existujú rozumný predpoklad, že pôžičku splatia. Rizikových klientov banky spravidla odmietajú. Medzi najrizikovejších žiadateľov o úvery patria ľudia, ktorí v minulosti už mali problémy so splácaním úverov alebo dokonca nejaký nesplatili.

S rozvojom informačných technológií sa stal proces odhaľovania ľudí, ktorí majú zlú históriu splácania úverov ďaleko jednoduchším. V súčasnosti na Slovensku existujú dva registre dlžníkov. Centrálny register dlžníkov Slovenskej republiky (CERD) je súčasťou nadnárodného registra neplatičov. Tento register združuje nielen krajiny EÚ, ale aj USA a mnohé ďalšie krajiny. Banky ďalej vytvorili Spoločný register bankových informácií (SRBI).

Pri posudzovaní žiadosti o pôžičku banky preverujú klienta pomocou týchto registrov. Ak žiadateľ meškal s nejakou splátkou v minulosti alebo prestal splácať úver, banka sa to pomerne jednoducho dozvie. Žiadosti takýchto klientov sú v bankách zvyčajne odmietané. Pôžičky pre všetkých a online.

Cesta k pôžičke po odmietnutí bankou však nie je uzavretá. Klientom, ktorí majú záznam v bankovom registri, ochotne pomôžu nebankové spoločnosti. Tie sa na tento typ klienta špecializujú.

Nebankové spoločnosti nenahliadajú do registra dlžníkov a sú schopné poskytnúť pôžičku aj bývalým neplatičom. Nie je to však zadarmo. Zvýšené riziko s problematickým klientom musia niesť aj nebankové spoločnosti. A tie si to náležite kompenzujú vyššími úrokovými mierami.


Tento záznam bol zaslaný Nebankové pôžičky, Nebankové spoločnosti a označený , . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.